Pro nastávající sezónu jsme Jockey Clubu zaslali návrh propozic. V pěti dostihových dnech by se mělo konat celkem 41 dostihů, z toho 23 rovinových, 7 přes proutěné překážky a 11 steeplechase (včetně cross country.
Propozice jsou Radou JC (po předchozích rozborech v příslušných komisích) schváleny i zveřejněny na stránkách Jockey Clubu ČR.
Z technických důvodů jsme byli nuceni první dostihový den přesunout ze 30.4. o týden dříve na 23.4., protože jsme byli seznámeni s komplikacemi, které by pořádání dostihového dne de facto znemožnily, proto přesun o týden dříve, i když se tak nevyhneme kolizi s Bratislavou.

V jednání se sponzory je ještě 1 překážkový dostih (kromě výše uvedených), a to I. kategorie, který by se měl konat ve druhém dostihovém dni, tedy 14. 5. Vycházíme z toho, že v první polovině sezóny by bylo vhodné takový dostih uspořádat. Věříme, že jednání se sponzory bude úspěšné.

Významnou změnou je příspěvek jednoho z našich nejvýznamnějších partnerů, kdy bude vyhlášen SERIÁL PŘEKÁŽKOVÝCH DOSTIHŮ SENÁTORA ING. TOMÁŠE GOLÁŇE (v návrhu propozic je seriál již zapracován). Tento seriál obsahuje 4 překážkové dostihy pouze pro 4leté a 5 leté koně a začne v druhém dostihovém dni a ukončen bude v závěru sezóny 28. 10. 2022.
Dostihy jsou vypsány takto:
1. stch V. kategorie na 3600 m
2. stch IV. kategorie na 3800 m
3. stchc III. kategorie na 4200 m
4. stchc II. kategorie na 4200 m
Pro koně, kteří se zúčastní kromě závěrečné stchc II. kategorie alespoň jednoho z předchozích dostihů tohoto seriálu a dosáhnou nejlepších výsledků (podrobnosti budou včas oznámeny) bude připravena finanční prémie, stejně jako pro jeho jezdce, trenéra a majitele.
Předpokládáme, že tento formát najde své příznivce a věříme, že u nás podobnou akci nepořádáme naposled.

Pokud sledujete naše streamy, pak Vám přinášíme krátký klip o tom, jak streamy u nás vznikají a co umožňují. Tím ale není řečeno, že vývoj používaných technologií končí, a že nebudeme pracovat na dalším zlepšování. Na straně druhé však, s ohledem na požadavky jednotného vysílacího formátu, budeme povinni se podřídit pořizovatelům streamů z dalších závodišť, a to i za cenu odstoupení od některých námi používaných technik. Nakolik se to však odrazí v hodnocení diváků nebudeme moci zřejmě nijak ovlivnit.
Pouze doufám, že se nebudeme vracet k počátkům streamů, plných chyb, technických nedostatků a nepříliš vysoké úrovně.
Jen bych chtěl připomenout motto geniálního podnikatele Tomáše Bati: “Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš!”
Odkaz na klip naleznete zde: https://youtu.be/605y_WCiOGE

Z.K.

foto Zenon Kisza