Svědkové počátků celostátního televizního vysílání si zřejmě pamatují tento titulek, který se poměrně často na obrazovce objevoval v případě, že vysílání bylo narušováno či přerušováno.

Ovšem v případě našich streamů ze Slušovic jsme dosud nemuseli tohoto tvrzení používat, pouze dne 19. 6. z níže uvedených důvodů bychom ho použít mohli, avšak závady se projevovaly při zkouškách nové technologie.

To, že někteří diváci, kteří sledovali náš poslední stream, kritizovali jeho úroveň (rozpad obrazu, zasekávání záběrů, nekvalitní obraz atd.) a také nám to psali. Neměli tak zcela pravdu, protože nám přičítali chyby někoho či něčeho jiného. My však za každou připomínku, kritiku i pochvalu děkujeme, protože jen tak můžeme kvalitu streamů zvyšovat.

Od nás odchází signál v HD kvalitě, protože datový tok a konektivita jsou v naprostém pořádku a v podstatně vyšší než požadované kapacitě. Jiná je ovšem následná cesta signálu, který se prostřednictvím jiného pracoviště (mimo Slušovice) na CDN serveru dělí pro více „odběratelů“, např.– YouTube, Dostihy.tv, kanál TIPSPORTu či Equi.Tv, a to s různě stanoveným časovým posunem (důvodem jsou sázky).

Diváci, kteří sledovali on-line přenos na našem vnitřním TV okruhu mohou dosvědčit, že na televizorech na závodišti a v místnostech (restaurace, vážnice, VIP zóna) viděli přenos kvalitní a nezávadný bez jediné poruchy. Chyba tedy byla na straně CDN serveru, který do YT posílal nesprávná data. Stejné problémy se projevovaly následující den při streamu z Karlových Varů.

Názor trenéra Martina Bělky zde uvádíme jako doklad toho, že původcem závad jsme nebyli my.

Jediným menším nedostatkem na naší straně byl důsledek experimentálního ověřování zařazování záběrů z dronu živě, tady přímého přenosu do streamu. Pokud byl dron zařazen do opakování dostihu  (v záznamu po ukončení dostihu), tam byly obrazové sekvence z dronu naprosto bez závad. Dokud se nám nepodaří dostat přímý přenos záběrů z dronu do streamu v odpovídající kvalitě, což úzce souvisí s nákupem dokonalejšího, avšak finančně náročnějšího systému přenosu z dronu do střižny, zůstaneme zatím pouze u využití této techniky v záznamech (opakování) dostihů, i když využití dronu je hodnoceno velmi kladně (především dostihovou komisí) a již jsme je pokusně použili na dostizích v Bratislavě

Krátký sestřih záběrů z dronu, který nám dodal Zdeněk Bořutík, můžete shlédnout https://youtu.be/D3TKvuvR3tM

Naopak si diváci mohli všimnout novinek, které jsme do streamu zařadili – zvýšené stanoviště kamery v posledním oblouku nad terénem, zveřejňování výsledkových protokolů a cílových fotografií hned po dostihu. To jsme přidali již k dřívějšímu úvodnímu a závěrečnému videu, lepší a informativnější grafice startek (kurzy, váhy), rozhovorům s vítězi a také animací kurzů překážkových dostihů.

Snažíme se kvalitu streamu neustále zlepšovat a věříme, že až se vyřeší zpracování signálu serverem CDN, který v současné době vyvíjí a testuje Jockey Club, budou všichni spokojeni. My nejvíce!

Své názory, připomínky a náměty můžete vyjádřit na našem mailu info@dostihyslusovice.cz a také v anketě, kterou naleznete na pravé straně hlavní stránky. Domníváme se, že její výsledky potvrzují, že se snažíme jít správnou cestou.

Záznamy ze všech dostihů dostihového dne 19. 6. naleznete v rubrice SEZÓNA 2021 – 19. 6.