V sobotu 20. července ve 13:00 hodin odstartuje první dostih, poslední dostih proběhne v 16:30 a po něm bude (za příznivého počasí) následovat seskok parašutistů.
Program doplní 2 dostihy poníků a ukázka drezury.

Zde přinášíme rozpis sobotního programu:

Derby se vrací do Slušovic s Martinem Cápem

Na sobotním dostihovém dnu představí Martin Cáp moravským dostihovým příznivcům svou novou knihu Dostihy o modrou stuhu, která je vůbec prvním uceleným průřezem historie Českého a Československého derby. V Sudu bude během odpoledne k zakoupení několik výtisků a autor také rád napíše věnování všem čtenářům, kteří si knihu už pořídili. „Morava je pro mě koňařským srdcem republiky. Do Slušovic se vždycky těším a teď ještě o trochu víc, protože přijedu se svou knihou do míst, jež jsou s historií našeho derby neodmyslitelně spjatá,“ říká autor.

Na 568 stranách mapuje kniha množství známých, ale i zapomenutých příběhů. Zároveň obsahuje výsledky všech ročníků derby, indexy všech startujících a téměř pět stovek fotografií a ilustrací. Na listině vítězů derby najdeme i dva hřebce ze stáje JZD Slušovice. V sezóně 1978 zvítězil ještě ve Vizovicích trénovaný Beller s žokejem Milanem Klučkou a v roce 1987 na něj navázal vlastní slušovický odchovanec Dox pod Josefem Dolejším. Díky svěřenci ing. Václava Chaloupky se JZD AK Slušovice se stalo jednou ze dvanácti stájí historie, které vyhrály Československé a České derby s vlastním odchovancem.

Celkem 46 ze 104 vítězů se narodilo v hřebčíně Napajedla. Před čtenářem defilují slavní koně jako Masis, Lionel, Symbol, Darsalam, Ray Of Light nebo Age Of Jape, ale do děje zasahují i prezident Tomáš Garrigue Masaryk, císař František Josef I., princ Louis Rohan nebo spisovatelé Franz Kafka s Janem Nerudou.

 „Zajímavostí a hádanek z historie derby je nepřeberné množství. Málokdo ví, že v roli majitele se jednou prosadil známý prvorepublikový podnikatel František Kominík, tedy šéf tatínka Oty Pavla ze slavné novely Smrt krásných srnců. Zabýval jsem se i zákulisím nejslavnější záměny koní ve Velké Chuchli, která jakoby vypadla z románů Dicka Francise, nebo jak poslední vlak z Paříže před vypuknutím první světové války promluvil do historie hřebčína Napajedla,“ dodává Martin Cáp.