V sobotu 28.10., tedy v den státního svátku, se uskutečnil poslední letošní dostihový den.
Početná divácká obec mohla sledovat celkem 9 cvalových dostihů, z toho 3 byly překážkové dostihy I. kategorie, každý o 150 000 Kč,, jeden překážkový II. kategorie o 120 000 Kč a jeden rovinový II. kategorie o 100 000 Kč. Překvapivý byl zájem ze strany majitelů a trenérů – přihlášeno bylo 127 koní a v dostizích startovalo 94 koní, což bylo dáno především průchodností rovinové dráhy se 12 boxy, škrtů bylo jen minimum.

Vyhlášení vítězů 40. Velké slušovické steeplechase – trenér Popelka, vítězná klisna Yara,
žokej Odložil, zástupci stáje Zámecký vrch a Ing. Pavol Kochan, sponzor hlavního dostihu

Dostihy doplnil zajímavý program – Dostih osobností Velké pardubické, ukázka výcviku koní ve volnosti, odběhly se 3 dostihy poníků a program uzavřel hromadný seskok parašutistů.

Měli jsme sice obavy z pátečního celodenního vydatného deště (chvíli pršelo i v sobotu ráno), ale dráha byla hodnocena pozitivně. A co bylo nejdůležitější – nezaznamenali jsme žádné vážně zranění koní i jezdců, což je pro nás tím nejdůležitějším výsledkem.

Trochu nás mrzí, že specializovaná média (Fitmin a Dostihový svět) téměř nezaznamenala, že se vůbec nějaké dostihy ve Slušovicích budou konat a jen okrajově připomněla, že se konaly. Zřejmě naše závodiště a naše práce nestojí za větší pozornost.
Naopak – velmi hezký příspěvek napsal pan Martin Cáp na portálu www.jezdci.cz, za nějž mu děkujeme. Odkaz na článek naleznete níže.

Den překvapení na Moravě. Velkou slušovickou vyhrála Yara | Jezdci.cz

Na závěr je potřeba poděkovat všem, kteří se na sezóně 2023 podíleli, ať v roli sponzorů či pracovníků a pořadatelů. Věříme, že zůstanou slušovické dráze věrni i nadále!

foto Romana Nevěřilová