Tak máme předposlední dostihový den za sebou. Počasí vyšlo, diváků jako vždy dost, a napínavé souboje koní a jezdců v cílové rovině také nechyběly.

Významná byla návštěva ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, který společně s prezidentem Jockey Clubu JUDr. Ing. Jiřím Charvátem před prvním dostihem zahájili dostihové odpoledne. Oba pánové také pohovořili o problémech financování dostihů, a krocích, které by mohly přispět k lepšímu financování dostihového provozu.

Komentátor Ing. Petr Městka přivítal ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, poslankyni Dr. Alenu Gajdůškovou a prezidenta Jockey Clubu JUDr. Ing. Jiřího Charváta.
Prezident JC ČR JUDr. Ing. Charvát hovoří o současné situaci v dostizích, příčinách rušení dostihových dnů v Lysé nad Labem, Mimoni a Kolesách, a potřebné podpoře dostihů, jako je dostupnost sázek, dotace Mze, dotace z oblasti sportu, atd..
foto Zenon Kisza

Jediným temnějším momentem byl 8. dostih, vypsaný na památku Ing. Miroslava Ševčíka – steeplechase na 4200 metrů. Krátce po startu při překonávání překážky č. 3 došlo k nepříjemnému pádu a zranění amatéra Mikšovského. Proto byl dostih dostihovou komisí sirénou zastaven poté, když bylo jasné, že jezdec není schopen po pádu se z kurzu dráhy vlastními silami dostat. Přesně tak, jak to má být. Stačilo jen stisknou ten správný knoflík.
Nebylo nutno, jako tomu bylo v 31. 8. v Mostě, na věži uvažovat o tom, kdyby co kdyby, vzkazovat vysílačkou startérovi co má dělat (ač mu to v takovém případě nepřísluší) a nechat ležet jezdce i koně v dráze a jeden rovinový a jeden překážkový dostih nezastavit, a pak dodatečně v přihlouplém rozhovoru v tisku vysvětlovat, že komise vlastně za nic nemůže (je třeba připomenout, že mostecké závodiště má k dispozici všechny předepsané technické prostředky, jen komise jich z neznámých důvodů nevyužila ).

Záznam zastaveného dostihu si prohlédněte zde

Po poradě trenérů s dostihovou komisí pak byla Cena Ing. Miroslava Ševčíka znovu odstartována a bez problémů dokončena.
Když dva dělají totéž, není to vždy totéž!