Po dlouhé přestávce se na naše závodiště vracejí proutěné překážky, o které, jak doufáme, bude mezi majiteli, trenéry i jezdci zájem. Na Moravě je vypisovala pouze Světlá Hora, a to pouze v jednom dni za celou sezónu. Proto jsme se rozhodli je vlastními silami pořídit.

Zhotovili jsme 5 sekcí po 4 třímetrových dílech s následujícími parametry:
výška pevné části ………………. 80 cm
výška celková …………………… 120 cm
výška plastových větviček …… 40 cm
sklon překážky …………………… 55 °
celková šířka překážky ……….  12 metrů

Překážky mají dřevěnou kostru, pokrytou z odskokové strany pěnou SPUR, která je přiměřeně pružná, ale dostatečně pevná. Pěnové části jsou pokryty kobercovinou. Proto je zaručena bezpečnost a tento povrch téměř vylučuje možnost zranění koní. Jednotlivé díly jedné sekce jsou pevně spojeny. Překážky mají sklopné opěry, které umožňují snadnou manipulaci, s níž souvisí i poměrně nízká váha jednotlivých dílů.
Překážky byly vyzkoušeny v praxi a nezaznamenali jsme žádné negativní ohlasy, hodnocení bylo jednoznačně pozitivní a pro nás potěšitelné.
Pro dopravu překážek jsme pořídili víceúčelový přepravník, který bude sloužit především jejich transportu, je však použitelný i pro případy, které na dostihových drahách vidíme nejméně rádi, i když se někdy bez toho nelze obejít. Snad jej budeme používat výhradně pro dopravu proutěnek.

Vše podstatné si prohlédněte na přiložených snímcích.
PP na mapě ořez

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA