„Na světě existuje jediná věc, která je horší než pomluva: když po vás neštěkne ani pes.“
Oscar Wilde

Na tento citát jsem si vzpomněl v pondělí 1.7. ráno poté, co jsem byl telefonicky tázán, proč jsme zrušili dostihy 5.7. Odpověděl jsem, že bych snad o tom měl něco vědět. Tak když jsme je ještě nezrušili, tak jestli je rušit budeme. Řekl jsem, že k tomu není důvod. Povídá se totiž, jak tvrdil zvídavý tazatel, že do Slušovic nemá cenu jezdit, že tady chromnou koně a vůbec… Jen jsem se nedověděl, kdo že ty řeči šíří a kdo je jejich autorem. Jako obvykle – nic konkrétního, ale jedna paní to určitě povídala!

I když nás sužují tropická vedra, pro co nejlepší dráhu uděláme vše, co udělat můžeme. I loni, kdy byla vedra a málokde ještě měli vodu, jsme nepřetržitě kropili, protože jsme měli vody dost a máme jí dost i letos. A že to loni nebylo marné, mi při letošním Derby v Praze řekli ti, kterých si neobyčejně vážím a kteří, na rozdíl těch ubohých lhářů, koním a všemu kolem nich rozumějí. Naši dráhu v roce 2018 považovali za jednu z nejlépe připravených. To jsou jejich slova, ne naše.

Samozřejmě, že ne se vždy všechno podaří, a při letošních vedrech bude dost náročné připravit přijatelný povrch, a lze očekávat dráhu pevnější. To ale neznamená, že dostihy budeme rušit, jen číslo vyjádřující pevnost dráhy bude trochu nižší. Ale snažíme se dráhu měřit vždy poctivě a výsledek odpovídá skutečnému stavu. Není naším zvykem to měřit někde v kanceláři v květináči jen proto, abychom dostali líbivé číslo. Nejde o naše ego, jde o koně.
Tak v pátek ráno přijeďte do Slušovic, protože platí, že „je lépe jednou vidět než stokrát slyšet!“
Zdeněk Karlach