V neděli 4. listopadu se konal poslední dostihový den nejen na naší dráze, ale také v celé republice. Znamenalo to, mimo jiné, že se vyjasnila situace ve všech šampionátech.
Počasí nám přálo, návštěva byla velmi dobrá a dostihy nepřinesly žádnou nepříjemnost, tedy zranění jezdců i koní a naštěstí se nepřihodila ani žádná fatální nehoda, takže některým bulvárním, senzacechtivým novinářům, sklaplo. A to je dobře.
Škoda, že některé dostihy byly méně obsazeny, ale to už je osud posledních dostihů. Naopak, poníky se to na dráze jen hemžilo a rádi bychom poděkovali patronce tohoto dostihu, paní Horčičkové.
Líbili se také parforsní trubači, kteří doprovodili svými fanfárami vyhlašované výsledky každého dostihu. Počítáme s nimi po celou příští sezónu.
Tradicí se stala velkoplošná obrazovka, stejně jako streamové internetové přenosy, které se ve Slušovicích (na rozdíl od většiny jiných závodišť) zabydlely při všech dnech.
Své fanoušky si našla i jízda osobností Velké pardubické, mezi kterými se objevil i Václav Chaloupka, který také podepisoval knihu Petra Feldsteina o svém dostihovém i osobním životě.
Je nutno poděkovat panu Liborovi Gargulákovi, který byl sponzorem Ceny Sergeanta Thundera, což byl, vedle tradiční Velké slušovické steeplechase, druhý dostih I. kategorie na naší dráze.
Ne všechno se ale povedlo, mrzel nás nedostatek dostihových programů. Ale jejich emise je vždy loterií, někdy jich 150 zbude neprodáno, jindy pochybí. Ale technika a technologie, stejně jako termíny tisku vyžadují poměrně včasný odhad nákladu, což se ne vždy povede. Budeme se snažit být v odhadech přesnější.

Závěrem bychom chtěli poděkovat sponzorům, jejichž získávání je stéle obtížnější, a proto si neobyčejně vážíme těch věrných. Poděkování je třeba adresovat také vedení našeho města, které významně pomáhá údržbě dráhy, která byla po celou sezónu korektní (jak se vyjadřovali aktivní účastníci dostihů) a také chceme poděkovat Zlínskému kraji, který si uvědomuje význam dráhy pro svou prezentaci a také je našim významným patronem.

V roce 2019 plánujeme (v koordinaci s celostátním kalendářem) pět dostihových dnů a věříme, že budou alespoň tak úspěšné, jako ten poslední. A to je také nabídka těm, pro něž také dostihy děláme – návštěvníkům slušovických dostihů.
Na shledanou se 18. května 2019 těší pořadatelé!

foto Zenon Kisza