Na sklonku tohoto roku zemřely dvě osobnosti našeho dostihového sportu.

VanatkoVe věku 86 let zemřel žokej Vlastimil Vaňátko, který se, kromě svých úspěchů na dostihových drahách, zapsal také svým neohroženým činem, když při požáru stájí ve Velké Chuchli v posledních válečných dnech jako šestnáctiletý učeň s trenérem Lomaxem zachránil z hořících stájí více jak 30 koní. Získal 80 rovinových a 35 překážkových vítězství.

 

snitka (2)Týden před vánočními svátky zemřel ve věku pouhých 45 let dvojnásobný vítěz Velké pardubické žokej Vladislav Snitkovskij. Zvítězil v sedle Erudita a v sedle Cipíska. Po návratu do rodného Ruska se Voloďa dostihům věnoval jako trenér, ale po zániku překážkových dostihů se zaměřil na parkurové skákání, drezúru a military. V těchto disciplínách dosáhl významných úspěchů, a to i mezinárodních.

Čest jejich památce!

Protože oficiální weby, spravované Jockey Clubem ČR, nenalezly pro vzpomínky na tyto osobnosti dostihů dostatek místa, činíme tak alespoň na našich stránkách. Vždyť jde „jen“ o statečného člověka a skromného žokeje a „jen “ o dvojnásobného vítěze Velké pardubické!

S použitím pramenů Martina Cápa a ruského dostihového webu