u20Konečně se nám podařilo uvést dráhu do přijatelného stavu a jezdci, majitelé i trenéři si to pochvalovali a přiznejme, že nám to dušičku pohladilo. Dráha je přece to hlavní, o co jde. Podařilo se minimalizovat nedostatky závlahového systému a věříme, že bude pracovat spolehlivě i nadále. Poděkování si zaslouží firma ACRIS s.r.o. Zlín, která závlahy uvedla do pořádku a nadále pracuje na jejich zdokonalení.

Také se s úspěchem setkává velkoplošná obrazovka, vylepšené streamové přenosy a poprvé jsme vyzkoušeli bezdrátový přenos dostihů do vážnice. Zatím pouze do vážnice, ale brzy budou moci sledovat jezdci, trenéři i majitelé obraz i opakované záznamy z paddocku.

Ale i když se něco podaří, hned se najdou jedinci z opačného konce tvůrců dobré nálady.

Vyslechl jsem si několik anatomických termínů, který že …. vymyslel ty dopolední začátky. Nemusel jsem zapírat, že ti …. jsme byli my s kolegou Vrajem, kdy jsme v roce 2016 poprvé začátek stanovili na dopoledne. A ohlasy (včetně ankety) byly příznivé, tak proč nepokračovat?

Argumentace, proč tomu tak je, mi nebyla nic platná, protože kdo nechce, tyto důvody nepochopí. Jen mě mrzí, že jsem tuto kritiku vyslechl od hrstky lidí, kteří by zdraví a pohodlí koní měli mít na zřeteli především. I od kdysi úspěšných trenérů. Ale možná proto byli dříve úspěšnější, protože jim tehdy šlo více o koně než o sebe.

I když nás tyto osamělé hlasy netěší, rozhodně nebudeme na letních začátcích nic měnit. A pokud to i nadále bude některým jedincům vadit, nemusí přece do Slušovic jezdit a mohou u horkého kafe či vychlazeného piva sledovat v pohodlí domova naše streamové přenosy.
foto Zenon Kisza